MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

NESLİHAN ATAGÜL’ÜN AYDINLIK MAKYAJINI MERCEK ALTINA ALDIK!

Kara Sevda dizisinin güzel başrol oyuncusu Neslihan Atagül’ün makyajında en dikkat çeken şey, aydınlatıcıyı oldukça vurgulu kullanması. Bu parlak makyajın nasıl yapıldığını yazdık.

15 Ocak 2016 Cuma

NESLİHAN ATAGÜL’ÜN AYDINLIK MAKYAJINI MERCEK ALTINA ALDIK!
Neslihan Atagül, yeni neslin en güzel oyuncularından biri. Doğal güzelliğini kapatmadan yaptığı makyajı ise son zamanların en beğenilen görünümlerinden... Neslihan’ın aydınlık ve neredeyse ıslak görünümlü makyajını kendinize uygulamak isterseniz siz de ‘strobing’ makyaj yöntemini deneyebilirsiniz. Böylece genç oyuncu gibi görünebilirsiniz! Nasıl mı?

Strobing yüzümüzde ışığın doğal olarak vurduğu alanları aydınlatıcı yardımı ile güçlendirerek daha natürel, daha nemli ve daha aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan tekniğin adı. 

Neslihan Atagül’in aydınlık makyajı...

1) Makyaja başlarken Nars Light Optimizing Primer SPF15’i cildinize baz olarak sürün. Bu baz, çarpıcı bir şekilde makyajın görünümünü ve canlılığını arttırır. Ciltte parlak ve canlı bir görünüm yaratır. Yorgunluk belirtilerini en aza indirir. Bu fotoğraf dostu makyaj bazı, mükemmel bir görünüm için yüz hatlarınızı vurgular.

2) Shiseido BB Cream ile cildinizin rengini eşitleyin. Bu doğal bir pürüzsüzlük verecektir yüzünüze. Daha satenimsi bir bitiş isterseniz Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer renkli nemlendiriciyi tercih edebilirsiniz.

3) Göz altlarınıza kapatıcı olarak Nars Radiant Creamy Concealer uygulayın. Kapatıcıyı V şeklinde uygularsanız daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Fondöteninizle kapatıcınız bir bütün içinde olur. 

4) Fondöteni sabitlemek ve yüze genel bir aydınlık vermek için Nars Light Reflecting Pressed Powder sürün. Bu görünmez ipeksi pudra, gün boyu ışığı dağıtmak ve yeni ışık kaynaklarına uyumlu hale getirmek için fotokromik teknolojisiyle doldurulmuştur. Nars’ın özel ışık yansıtan kompleksi, ciltte ışığın yansıtılmasını en iyi düzeye çıkarır. 

5) Nars Illuminator Copacabana ile cildinizi aydınlatmaya geldi sıra... . Bu ürünü kaş üstü, kaş kemiği, göz pınarları, elmacık kemiklerinin üzeri, burun kemiği üzeri, çene üzeri ve dudak üstündeki noktaya uygulayabilirsiniz. Buradaki en önemli püf noktası, ışığın altında cildinize baktığınızda aydınlatmanız gereken noktaların doğal olarak da aydınlık olduğunu görebilirsiniz. Yüzünüzün neresini aydınlatacağınızı bilemediğinizde de, ışığın altına geçip cildinize bakabilirsiniz. 

6) Normalde strobing gibi aydınlık ten makyajında kontür çok vurgulu yapılmaz ama tercih edilirse de uygulanabilir. Bunun için Nars Laguna Bronzer’ı Nars Ita Brush ile elmacık kemiklerinizin altına uygulayın. Neslihan Atagül’de güzel kemik yapısını vurgulamak için bunu yapıyor.

7) Bu aydınlık ten makyajını hafif bir göz makyajı ile tamamlamalısınız. Çünkü cildiniz yeterince parlak zaten... Nars Bali kahve mat farı göz kapağınızın üzerine sürün ve Nars Audacious maskara ile kirpiklerinizi uzatın.

8) Ruj olarak natürel mat tonlara yönelmelisiniz. Nars Velvet Matte Lip Pencil Belle De Jour (nude somon), Bettina (nude pembe) gibi...

Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter