MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

HER MEVSİM MAKYAJ ALTINA GÜNEŞ KORUMASI KULLANMALI MIYIM?

Güneşten yansıyan zararlı ışınlar her sene daha güçlü olarak yeryüzüne iniyor. Dolayısıyla bu da cildimiz için büyük tehlike arz ediyor. Üstelik yaz ve kış... Bu ışınlardan her mevsim korunmalıyız!

01 Haziran 2020 Pazartesi

Ozon tabakasındaki delik her sene biraz daha büyüyor, o büyüdükçe cildimiz için risk de büyüyor. Çünkü güneşten gelen UVA ve UVB dediğimiz ultraviyole ışınları daha doğrudan ve dik olarak bizle temas ediyor. Kısaca, bu ışınlardan cildimizi ne kadar iyi korursak o kadar iyi...

Bu ışınlar sadece yazın değil, kışın, en kapalı havalarda dahi bizlerle üstelik. “Güneş koruması sadece yazın sürülür” değil, “güneş koruması yaz ve kış daima sürülür” olmalı. Aslında bu hep böyleydi ama eskiden tehlike bu kadar büyük olmadığı için SPF’li kremler yazın sürülür, kışın rafa kalkardı. Ama artık durum değişti. Kayak yaparken yanmak ile yazın kumsalda yanmanın inanın bir farkı yok. Ve bu ikisinde de cildinizi nasıl korumaya alıp krem sürüyorsanız, şehir hayatında da bunu uygulamanın, SPF’li kremleri gündelik hayata çekmenin zamanı çoktan geldi.

makyaj altına güneş koruyucu kremPeki, nasıl?

Günlük hayatınızda, makyaj yaptığınızda dahi, makyaj altına güneş koruması kullanmalısınız. Çünkü makyaj cildinizi yeterince korumaz.

Günümüzde kullandığımız pek çok kremin hatta çoğu fondötenin ve BB ile renkli nemlendiricilerin hepsinde SPF bulunuyor. Örneğin, Burcu Esmersoy’un favorisi Shiseido Perfect Hydrating BB Cream SPF30. Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer SPF30 ve Nars Velvet Matte Skin Tint SPF30'da yüksek korumalı renkli nemlendiriciler arasında. 

Ayrıca SPF’si yani güneş koruma faktörü olan gündüz nemlendiricileri özellikle çok tercih ediliyor. Çünkü bunlar makyaj altına da kullanılıyor. Güneş kremlerinin yağsız olanlarını makyaj altına kullanabilirsiniz. 

Bu konuda eşsiz bir önerimiz daha var. Shiseido hem makyaj altına kullanmak için hem de şehir hayatı için özel olarak güneş koruyuculu bir krem geliştirdi: Urban Environment UV Protection Cream SPF30. Bu krem 365 gün kullanılabilir güneş koruma kremi olma özelliğini taşıyor. 

SPF'li makyaj bazlarından kullanın!

Makyaj bazlarının güneş koruyuculu olanları cildi güneşten gelen zararlı tüm ışınlardan korur, böylece yaşlandıran faktörleri bertaraf eder ve lekelenmeyi önler. Bu bazları tek başına ya da fondöten altına kullanabileceğinizi biliyorsunuz. Her iki türlü kullanımda da cildinize kalkan görevi görürler.

Sabah evden çıkarken yapacaklarınız

1. Adım: Cildinizi uyanınca da mutlaka günlük temizleyicinizle yıkayıp arındırın. Bu, üstüne uygulayacağınız kremlerin etkisini arttırır.

2. Adım: Temiz cilde ya SPF'li makyaj bazınızı ya da güneş koruma kreminizi sürün. Shiseido Urban Environment UV Protection Cream SPF30, cildi tüm zararlı etkenlerden korurken nemlendiren, tüy gibi hafif günlük bir güneş kremidir... Bu kremin en önemli özelliği şehir hayatında kullanmak üzere özel olarak tasarlanmış olmasıdır.

Bu güneş kremi, şehir hayatında cildi yaşlandıran faktörlerin başında gelen UV ışınları, kuruluk ve oksidasyon etkilerine karşı cildi etkin bir şekilde koruyor. 365 gün kullanılabilir olması ile cildiniz daha sağlıklı görünürken, ürünün sıra dışı ve güçlü formülüyle, cildiniz erken yaşlanmaya neden olan zararlı UVA/UVB ışınlarından korunuyor.

Harika bir fondöten bitişi için makyaj bazı olarak da kullanılabilir. Günlük temizleyiciyle kolayca çıkar. İster tek başına, isterseniz makyaj altına kullanın ama bu güneş kremini 365 gün gönül rahatlığıyla kullanın!

3. Adım: Güneş koruma kreminin cildinizde iyice emildiğine emin olduktan sonra makyajınızı yapın. Güneş koruma faktörlü krem sürdüğünüz için üzerine illaki SPF içeren bir fondöten ya da renkli nemlendirici kullanmak zorunda değilsiniz. Ekstra koruma isterseniz kullanabilirsiniz tabii ki. 

begüm kütükBegüm Kütük’ün güzellik sırrı

Duru ve berrak cildiyle her zaman dikkat çeken güzel oyuncu Begüm Kütük’e röportajımızda bu cildinin sırrını sorduk. Kütük, “Güneş kremimi sürmeden asla evden çıkmam yaz-kış!” dedi. Begüm Kütük’ün hangi güneş kremini kullandığını ve güzellik üzerine anlattıklarını keyifle okuyacaksınız. Röportajı okumak için tıklayın!

Son teknoloji harikası YENİ güneş ürünleri!

Shiseido’nun en yeni güneş serisi Wet Force’da yer alan Expert Sun Aging P Cream Plus SPF50’de makyaj altına kullanılabilen güneş kremlerinden biri. Cildi kuruluk, oksidasyon ve DNA hasarından koruyan içeriklere sahip. Özel SuperVeil-UV 360 teknolojisi ile cildi UVA/UVB ışınlarından ve ışın yaşlanmasından koruyor.

Wet Force denmesinin sebebi ise, ter veya suyla temas halinde pozitif tepki vererek ekstra güçlü koruma sağlayan WetForce Teknolojisi ile formüle edilmiştir.

İLGİLİ HABERLER

SUYA DAYANIKLI KOZMETİK KULLANMANIZ İÇİN 3 ÖNEMLİ SEBEP

GÜNEŞ KORUYUCU KULLANINCA OLUŞAN BEYAZLIKTAN ŞİKAYETÇİ MİSİNİZ?HER MEVSİM MAKYAJ ALTINA GÜNEŞ KORUMASI KULLANMALI MIYIM?
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter