Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ

Makyaj Bazı

MAKYAJ BAZIM RENKLİ Mİ YOKSA RENKSİZ Mİ OLMALI?

 • Temmuz 02, 2020

Cilt üzerinde astar katman oluşturarak yüzü fondötene hazırlayan ve fondötenin daha pürüzsüz gözükmesini sağlayan makyaj bazları için gizli "süper kahramanlar" dersek abartmayız. Makyajınızı baz ile yapıyorsanız, bazsızken yaptığınız makyaj ile arasındaki farkı zaten çok iyi biliyorsunuzdur.

Makyaj bazları renkli ve renksiz olanlar diye 2’ye ayrılır. Renkli olanları yüzdeki renk kusurlarını, ton eşitsizliklerini düzeltmek için tercih edilir. Kırmızılık, koyu lekeler ve sivilce gibi izleri örterek fondötenin kapatıcılığını en üst seviyeye taşırlar.

Renksiz olanları ise fondötenin dayanıklılığını arttırmak ve yüzdeki çizgilere fondötenin dolmasını engellemek için kullanılır. Cilt ile fondöten arasında bariyer görevi görür. Ayrıca cildi aydınlatır. Cildinizde renk farklılıkları ve belirgin izler yoksa renksiz primer’leri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

KENDİ CİLDİNİZE UYGUN BAZI SEÇTİNİZ Mİ? TIKLAYIN!

CİLT DOKUSUNU MÜKEMMELLEŞTİREN MAKYAJ BAZLARI! TIKLAYIN!


 

Renksiz Bazlar

 

Make Up For Ever'in primer serisindeki renksiz ürünlere bakalım...

Mattifying Primer size en uygun bazdır. Parlama yaşayan ciltleri matlaştırır. Özellikle yağlı ve karma ciltler için idealdir.

Smoothing Primer, genişlemiş gözenek sorunu yaşayanlar için birebir. Gözenekleri küçültür, cildi yumuşak ve pürüzsüz yapar.

Hydrating Primer, nemsiz, susuz kalmış ciltler içindir. Neme tam anlamıyla dolmuş bir cilt yaratır.

Nourishing Primer, kuru ve tahriş olmuş ciltlere göre. Cildi onarır ve nemlendirir. Kuru ve çok hassas cilde sahip olanlar bu bazı kullanmalılar.

RENK DÜZENLEYİCİ VE AYDINLIK VERİCİ MAKYAJ BAZLARI! TIKLAYIN!

MAKYAJIM KALICI OLMUYOR, KALICILIĞINI NASIL ARTTIRABİLİRİM? TIKLAYIN!
Cildinde sorun olanlar ise renkli bazları tercih etmeliler. Yeşil renkli olanlar kızarıklıkları nötrleştirir. Pembe renkliler, koyu halkaların görünümünü düzeltir. Lila renkliler ise solgun, sarımtırak görünen bölgelerin tonunu düzenler.

 

Renkli Bazlar

 

Make Up For Ever'ın primer serisindeki renkli bazlara bakalım...

Redness Correcting Primer, cilt kızarıklıklarını giderir. Açık ve orta tonda ciltler için uygundur.

Radiant Primer Cool Pink, solgun ve donuk açık ciltler içindir. Aydınlanmış ve canlanmış bir cilt yaratır. Açık tenliler için idealdir.

Radiant Primer Blue, solgun ciltleri ve kızarıklıkları aydınlatmak için kullanılır. Cildi tazeler. Açık tenliler kullanabilir.

Radiant Primer Peach, donuk ciltleri canlandırmak için. Tazelenmiş sıcak bir ten görünümü yaratır. Orta ve buğday tenliler için idealdir.

Radiant Primer Yellow, solgun, donuk orta tonda tenler içindir. Özellikle orta tonlarda veya zeytin yeşili alt tonlu cilt renkleri için uygundur. Aydınlanmış bir cilt yaratır.

Radiant Primer Caramel, solgun koyu tonlardaki ciltler için. Sıcak ve aydınlanmış bir ten yaratır. Bronz ciltliler kullanabilir.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ