Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Makyaj Bazı

DAHA ÖNCE HİÇ DUYMADINIZ! MAKYAJ BAZINA DAİR 8 TÜYO

 • Temmuz 01, 2020

Makyaj bazları cildi besler, nemlendirir ve yumuşatır. Fondötenin kolaylıkla uygulanmasını ve daha kalıcı olmasını sağlayarak cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluştururlar. Cildin zeminini düzeltir ve düzenlerler. Fondötenin de daha kalıcı ve kusursuz görünmesini sağlar. İşte tüm bu sebeplerden profesyonel makyajın da vazgeçilmezidir bazlar!
 

Peki, bazlara dair daha önce hiç duymadığınız 8 tüyo neler?

 

1) Renkli baz kullanın

 

Tek tip baz yoktur, cildinizin durumuna göre renkli bir baz kullanırsanız daha iyi olur. Donuk, mat bir cildiniz varsa pembe, sarı, şeftali veya mavi renkli aydınlatıcı kullanın. 
 

2) Az, çoktur

 

Bazı fazla kullanırsanız, fondöteniniz cildinize tam oturmaz ve bu da kötü bir görünüm verir. Sadece minik bir damla primer’ı tüm yüzünüze uygulayın, yeter. Yetmediğini düşünebilirseniz ama inanın o minik damla, gayet yeterli ve etkilidir! Fondöteniniz için çok güzel bir zemin hazırlar.

 

3) Göz çevresine de baz sürün

 

Göz çevrenize de baz sürmeyi ihmal etmeyin. Böylece hassas göz bölgeniz hem çevresel koşullardan korunur, hem de nemlenmiş olur. 

 

4) Maskaradan önce baz

 

Maskaradan önce baz sürerseniz, kirpikleriniz daha gür, uzun ve hacimli görünür. Üstelik maskarayı daha kolay temizlersiniz.
 

 

5) Sivilce yapmayan baz kullanın

 

Cildiniz yağlı ve sivilceye meyilli ise, yağsız bir baz kullanın. Böylece hem yeni sivilce oluşumunu engellemiş, hem de cildinizdeki yağı dengelemiş olursunuz. Nars Pore Refining Primer, yağ içermez. Kusursuz bir cilt oluşturmak için gözeneklerin görünümünü iyileştirir, cildi matlaştırır.

 

6) Dudaklarınıza da baz sürebilirsiniz

 

Yüzünüze kullandığınız bir makyaj bazını dudaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Böylece rujun dudaklarınızın arasına dolmasını ve çizgi çizgi görünmesini engellersiniz.

 

7) Toz pudra ile sabitleme

 

Makyaj bazınızı sürdükten sonra fondöten sürmeseniz dahi, bazı sabitlemek için şeffaf bir pudra uygulayın. Bazınız sabitlenir. 

 

8) Dekolteye de baz!

 

Neden olmasın gayet güzel olur! Dekolte bölgeniz daha aydınlık, genç ve parlak gözükür. Biraz renk verebilirsiniz hatta.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ