;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
20’Lİ YAŞLARDAYIM AMA GÖZ ÇEVREMDE KIRIŞIKLAR OLUŞMAYA BAŞLADI! NE YAPMALIYIM?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişki Ürünler
ESSENTIAL ENERGY EYE DEFINER
SHISEIDO

ESSENTIAL ENERGY EYE DEFINER

Koyu Halkaları Aydınlatan, Şişlik Gideren Göz Çevresi Kremi
670,00 TL
BENEFIANCE WRINKLE SMOOTHING EYE CREAM
SHISEIDO

BENEFIANCE WRINKLE SMOOTHING EYE CREAM

Çok Yönlü Kırışıklık Karşıtı Göz Çevresi Bakım Kremi
1.350,00 TL

Kirpik Serumu

20’Lİ YAŞLARDAYIM AMA GÖZ ÇEVREMDE KIRIŞIKLAR OLUŞMAYA BAŞLADI! NE YAPMALIYIM?

 • Haziran 24, 2020

Normalde kırışıklıklar yaşlanmanın doğal işareti olarak kabul edilir ve belli bir yaştan sonra oluşması beklenir. Ancak son zamanlarda erken yaşta görülen göz çevresi kırışıklıkları maalesef artık şaşılacak bir durum olmaktan çıktı. Genç ciltlerde bile kaz ayakları görülebiliyor. Ama panik yok! Bu duruma yol açan nedenleri ve önlemleri bilirsek, göz çevresi çizgileri düşmanımız olmaktan çıkabilir. 

Sebepler

Göz çevresi kırışıklıkları, cildin elastikiyetini kaybetmesinden oluşur. Elastikiyet kaybı genelde yaşlılık belirtisidir. Ancak elastikiyet kaybının oluşmasının yaşlılık harici sebepleri de vardır.

Kırışıklıkların en sık nedenlerinden biri, göz çevresi mimikleridir. Çünkü göz çevresi, doğduğumuz andan itibaren hareketlidir. Gülerken, ağlarken, şaşırınca, korkunca göz çevresi kaslarımız hep kasılır.

Genç yaşta kırışıklıkların oluşmasının bir başka nedeni de güneş ışınları. Bir başka deyişle, güneşe çıkmadan önce güneş koruyucusu kullanmayanların kullananlara göre göz çevresinde kırışıklıklarının erken oluşma riski çok daha fazla... Ayrıca güneş ışınlarına karşı gözleri kısmak da bir başka önemli etken. 

Sigara da cilde elastikiyet kaybettiren ve cildi bozan çok önemli bir faktör. Az uyku, uykusuzluk, yanlış uyku pozisyonu, stres, alerjiler ve genetik de erken yaşta oluşan kırışıklarda büyük rol sahibi elbette.

 

Tedavi yöntemleri

Göz çevresi kırışıklıklarına karşı etkili yöntemlerden biri retinollü, A vitaminli göz çevresi kremleri kullanmaktır. Retinol, cildi onarır ve kırışıkları mümkün olduğunca açmaya yarar. Tabii ki bu tür kremleri uzun süreli ve düzenli kullanmak gerekir ki etki görülsün.

Günlük kullanılan nemlendirici kremlerin de faydası çoktur. Nemli cilt, geç kırışır. Bu yüzden göz çevresi nemlendiricileri göz çevresindeki kırışıklıkları azaltmak için harika bir yoldur.

Bu tür etkili kremlerin haricinde estetik yöntemleri vardır; dermabrazyon, botoks ve kolajen takviyesi gibi. Ancak bu tür tedaviler için doktor önerisi ve kontrolü şarttır.

Bunların dışında sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzı benimsemek önemlidir. İyi görünümlü ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan çinko ve kalsiyum, kişinin diyetinin bir parçası haline getirilebilir. Bunun dışında yeterli ve düzgün uyku ile gözleri yeterli şekilde dinlendirmelisiniz. Cildiniz için gereken özeni kırışıklar oluşmadan göstermeye başlarsanız, bu sevimsiz çizgilerle de o kadar geç tanışırsınız. 

En etkili göz çevresi kremleri

Paraben Yok!


Waso Eye Opening Essence, kar benzeri eşsiz bir dokuya sahip göz çevresi kremidir. Göz çevresini canlandırır. Koyu halkaları, donukluğu ve şişkinliği azaltmak için mikro-dolaşımı teşvik eder. Cildin 24 saat nemli olmasını sağlar. Böylece göz bölgesi daha canlı ve parlak görünür. Günün herhangi bir saatinde kullanılabilir ve makyaj üzerine de uygulanabilir. Tüm ciltler için idealdir. Yağ ve paraben içermez.

Yoğun nem ve canlılık!

Shiseido Essential Energy Eye Definer, dijital ekranın zararlı etkileriyle savaşan ve enerji dolu görünen gözler için koyu halkaları, şişlikleri ve ince çizgileri gözle görülür şekilde azaltan, 24 saat nemlendirici etkili göz çevresi kremidir. Özellikle bilgisayar ve telefon ekranlarının gözlerde dolayısıyla göz çevresinde yarattığı yorgunluk ve yıpranmaya karşı özel olarak tasarlanmış bir bakım ürünüdür. Cildin bakım ürünlerine duyarlılığını arttırmaya yardımcı olan ReNeura Technology ile üretilmiştir. Bu teknoloji cildin sinir sistemini uyararak duyuları harekete geçirir ve ürünün cilde daha iyi, daha etkili şekilde nüfuz etmesine imkan verir. Ürünün aplikatör ucu göz çevresi bölgesine masaj yaparak koyu halkaları, ince çizgileri, şişlikleri ve donukluğu gözle görünür bir şekilde azaltmaya yardımcı olur. Böylece gözler daha büyük, daha parlak ve canlı görünür.

 

Retinollü ekspres maske!

Shiseido Benefiance Wrinkle Resist 24 Pure Retinol Express Eye Mask, sadece 15 dakikalık bir uygulama sonrasında kırışıkların görünümünü iyileştirir. Retinollü göz maskesi cildi yumuşatır, kırışıklık görünümünü azaltır ve göz bölgesinde daha sağlıklı bir görünüm sağlar. Pure Retinol Micro-Infusion teknolojisi cilt tarafından anında emilerek ciltteki kırışıkları giderir. 15 dakikada kırışıklıkları yumuşatan retinollü göz maskesi yeni kırışıkların oluşmasını önlemek ve var olan kırışıkları tedavi etmek için güçlü Benefiance WrinkleResist teknolojisini içerir. Göz çevresindeki halkaları ve matlığı gidermek için anında parlaklık verir. Shiseido Benefiance Wrinkle Resist 24 Pure Retinol Express Eye Mask, 24 saatlik nemlendirme ile cildi dolgunlaştırır.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ